None

"Kaza" dedi cinayet çıktı

A A

17.01.2022 - 20:26 Son Güncelleme:

İstanbul Küçükçekmece’de 2016 yılında Yağmur Önüt, sevgilisi Egemen Vardar'ın iddiasına göre şakalaşırken Vardar tarafından av tüfeği ile öldürüldü. O dava karara bağlandı. Egemen Vardar'a olası kastla öldürme suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Yağmur Önüt sevgilisi tarafından av tüfeği ile öldürüldü. Mahkeme sanık Egemen Vardar hakkında karara vardı. Olay Küçükçekmece’de 19 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşti. İddiaya göre, sanık Egemen Vardar halasının evine kız arkadaşı yağmur Önüt ile gitti. Evde şakalaştıkları sırada tüfeğin ateş alması sonucu Önüt hayatını kaybetti.

Dosyaya giren bilirkişi raporu davanın seyrini değiştirdi. O rapora göre av tüfeğinin hiçbir arızasının bulunmadığı, sanığın yakın mesafeden hedef alarak maktule ateş ettiği belirtildi.

Savcı, Egemen Vardar'ın olası kast ile öldürme suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talebinde bulundu. Kararını açıklayan mahkeme heyeti Egemen Vardar’a olası kastla öldürme suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası vererek, tutukladı.