Son Dakika

Kediyi gizlice poşete koyup uzaklaştı

A A

27.11.2021 - 20:33 | Haber Kaynağı: CNN TÜRK

İstanbul Maltepe'de bir apartmanda temizlik görevlisi olan kadın, apartman sakinleri tarafından beslenen kedi Kıpır'ı gizlice siyah bir poşetin içine koyarak apartmandan uzaklaşıyor. Bu anları güvenlik kamerasından izleyen apartman sakinleri, poşette hiçbir kıpırdama olmayınca Kıpır'ın öldürülmüş olacağından şüpheleniyor. CNN TÜRK muhabiri Dilay Dilaver ve kameraman Yasin Kamaloğlu'nun haberi.

İstanbul Maltepe'de bir binada temizlik görevlisi olarak çalışan kadın, apartmanın girişinde bulunan Kıpır adlı kediyi kucaklıyor ve girişte bulunan odaya ötürüyor. Daha sonra o odada kediyi siyah bir poşete koyuyor ve odadan siyah poşet ile beraber çıkarak apartmandan uzaklaşıyor.

Apartman sakini İnci Gerez, "Aşırı derecede sinirlendim. hani bu benim için bir vahşet. böyle bir şey yapılamaz. odanın içerisine giriliyor, kapı kapatılıyor. arka tarafta 6 aylık bir kedi hiç hareket etmiyor. Nereye koyduğunu soruyorum, göstermeyeceğini söylüyor. Sonra aramızda itiş kakış arbede... Benim üzerime seramik saksıları fırlatmalar, çiçek saksıları fırlatmalar, hakaretler küfürler... Karakolluk oluyoruz aslında" dedi.

Temizlik görevlisi kadının elindeki poşette hiçbir kıpırdama olmayınca, İnci Gerez ve diğer apartman sakinleri kedinin öldürülmüş olabileceğinden şüpheleniyor. Fakat İnci Gerez ve eşi, 3 gün boyunca apartmanın kedisi olan Kıpır'ı her yerde arıyor. Ve en sonunda boş bir arazide buluyorlar.

İnci Gerez, "Bence bir hayvanı burada istemiyorsan ona da söyledim çıkartıp kapının önüne koyarsın. Hiç kimsenin bir hayvanı çöp poşetine bağlayıp götüremez. Nefeste alamayabilirdi. Bu bence öldürmeye teşebbüs etmek" diye konuştu.