Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına kapıyı kapattı

Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına kapıyı kapattı

Altılı masanın adayının kim olacağı siyasetin önemli başlıklarından. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının olası adaylığına sıcak bakmadığını açıklamıştı. Şimdi o belediye başkanlarına vekillik yasağı da geldi. CHP'nin milletvekili olmak isteyen il ve ilçe başkanları için de süreç belirlendi. İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçimler yaklaştıkça CHP'de milletvekili adaylık yarışı da kulisleri de hareketleniyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olmasına sıcak bakmayarak "Görev sürelerini tamamlamalılar" mesajı verirken, benzer bir karar da milletvekilliği için geldi. Kılıçdaroğlu, benzer şekilde belediye başkanlarına milletvekili adayı olmak için görevden ayrılmama çağrısı yaptı.

Bu gelişme adı cumhurbaşkanlığı adaylığı ile de anılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın durumunu da gündeme getirdi.

Milletvekili adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanları için de süreç başladı. CHP'li il ve ilçe belediye başkanları aralık ayında istifalarını verecek. Belirlenen zamanda istifa etmeyenlere adaylık yolu kapatılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu çerçevede aralık ayının ilk yarısında aday olmak isteyen teşkilat yöneticilerinin istifalarının alınması planlanıyor. Partiyi seçime taşıyacak yeni teşkilat kadrolarının belirlenmesinde seçim tecrübesi bulunan deneyimli isimlerin yanı sıra genç isimlerin de listelerde yer bulması bekleniyor.