Son Dakika

Kılıçdaroğlu savcıya bilgi verecek mi? Avukatı açıkladı

A A

15.10.2021 - 21:34

Ankara'da "siyasi cinayetler" tartışması tüm sıcaklığı ile devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla başlayan tartışmada, gözler CHP liderinin savcıya bilgi verip vermeyeceğine çevrildi. O soruya Kılıçdaroğlu'nun avukatı yanıt verdi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da kendisi hakkındaki suikast ihbarı olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siyasi cinayet kaygım var" sözleri siyasetin sıcak başlıklarından. Hem AK Parti'den hem MHP'den CHP liderine tepkiler art arda gelirken, MHP'den de "dokunulmazlığı kaldırılsın" çağrısı gelmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması da devam ederken "Kılıçdaroğlu savıya bilgi verecek mi?" sorusu da merak edilen sorulardan.

KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATI: BİR İFADE VERME DURUMU YOK

O soruya yanıt Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'ten geldi. Bir internet sitesine konuşan Çelik, "Genel başkan yapacağı açıklamayı zaten kamuoyuna yaptı. Dolayısıyla bir ifade verme durumu olmaz" dedi. Avukat Çelik, bütün veriler, istihbarat ellerinde. Kalkıp da genel başkandan bilgi mi isteyecekler?" ifadelerini de kullandı.

YILMAZ ATEŞ: BU SÖZLER GEÇİŞTİRİLMEMELİDİR

CHP eski yöneticilerinden Yılmaz Ateş de açıklama yaptı. "Son günlerdeki siyasi cinayetler tartışması, sıradanlaştırılıp geçiştirilmemelidir" dedi ve ekledi:

"Cinayetlerden çok kan kaybetmiş Türkiye; bu iddialar üzerine titizlikle, ciddiyetle gidip açıklığa kavuşturursa sorumsuz siyasiler veya sorumsuz iktidarlar da teşhir edilmiş olacaktır. Bu millet ne kan akıtanı iktidarda tutar, ne de kan akıtanı iktidara getirir."

Yılmaz Ateş, "Millet iradesi dışında arayışa girenler emperyalizme hizmet etmekle kalır" ifadesini de kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ: BANA YÖNELİK IŞİD'iN SUİKAST PLANI VAR

"Siyasi cinayetler" tartışmasına ilişkin Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da Meclis'te konuştu, kendisi hakkında suikast ihbarı olduğunu söyledi. "Bana yönelik IŞİD terör örgütü tarafından suikast planından haberdar mısınız, değil misiniz sayın Soylu? Haberdarsanız bu bilgiyi benden neden gizlediniz?" diye sordu. Özdağ, bu istihbaratın emniyet tarafından da tespit edildiğini ileri sürdü.