Kılıçdaroğlu'ndan 24 ile ziyaret

Video: Kılıçdaroğlu'ndan 24 ile ziyaret

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin düşük oy aldığı illere çıkartma yapıyor. Kılıçdaroğlu, daha önce iki kere milletvekillerini gönderdiği 24 ile bu kez kendisi gidecek, partisinin oyunu arttırmak için vatandaş ile doğrudan temas kuracak. Ziyaret rotasında Erdoğan’ın memleketi Rize ile Bahçeli’nin memleketi Osmaniye de var.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin “düşük” oy aldığı 24 ilde çalışmak için sahaya indi. Daha önce iki kez milletvekillerini gönderen ve rapor hazırlatan Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir yılda tamamlanması beklenen programını geçen hafta Aksaray’dan başlattı.


Kılıçdaroğlu önümüzdeki günlerde Adıyaman, Çankırı, Erzurum, Kars, Konya, Uşak ve Yozgat’ın aralarında bulunduğu diğer illere gidecek. Ziyaret rotasında Cumhur İttifakının liderlerinin memleketleri olan Osmaniye ve Rize de bulunuyor.


Ziyaretlerinde, kendisini “milliyetçi-muhafazakâr” olarak tanımlayan kesimlerle “dar kapsamlı” toplantılarda bir araya gelmeyi planlayan Kılıçdaroğlu’ bu kesimlere, “neden CHP’ye oy vermiyorsunuz?” diye soracak.


Bu ziyaretlerde, özellikle dini kanaat önderleri ile cemaat temsilcileriyle bir araya gelmesi beklenen Kılıçdaroğlu’nun, muhafazakâr kesimdeki CHP algısını değiştirmeyi hedeflediği öğrenildi.


Parti kurmayları, Kılıçdaroğlu’nun uzun süredir devam ettirdiği bu stratejinin ilk sonuçlarının yerel seçimlerde alındığını “CHP’ye oy vermez” denilen kesimlerin oyunun alındığını belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS