Kılıçdaroğlu'nun ABD'li danışmanı kim?

Kılıçdaroğlu'nun ABD'li danışmanı kim?

ABD'li ekonomist, yazar, sosyal teorisyen, siyasi danışman ve çevre aktivisti Jeremy Rifkin'in Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğu bildirildi. Peki Jeremy Rifkin kim?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD’li yazar, ekonomi ve toplum kuramcısı, aktivist Jeremy Rifkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı oldu. Jeremy Rifkin ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık’ta yapacağını açıkladığı "İkinci Yüzyıla Çağrı" başlıklı toplantıda videokonferansla bağlanarak bir konuşma yapacak.

CHP LİDERİNE BAŞDANIŞMANLIK YAPACAK OLAN JEREMY RİFKİN KİMDİR?

ABD'de işletme yüksekokulu Wharton Scool'de eğitim veren Rifkin, 2000'li yıllarda ise kariyerine danışmanlık hizmetini de ekledi. Avrupa Birliği ve Çin hükümetlerinin yanı sıra eski Almanya Başbakanı Angela Merkel'e "Üçüncü Sanayi Devrimi"nin uygulanması konusunda danışmanlık yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Küresel ve ekonomik kriz, enerji güvenliği ve ilkim değişikliğinin zorluğunu konu edinen uzun vadeli ekonomik sürdürülebilirlik planı olan 'Üçüncü Sanayi Devrimi'nin mimarı. Rifkin, bilimsel ve teknolojik değişikliklerin ekonomi, iş gücü, toplum ve çevre üzerinde nasıl etkileri olduğuna dair yirmi kitap kaleme aldı.

Gazeteci Sosyolog Hulki Cevizoğlu, CNN TÜRK yayınında, Jeremy Rifkin’in yazdığı kitapları değerlendirdi. ABD’li Bilim Yazarı Stephen Jay Gould’un Rifkin’i eleştirdiğini söyledi.