Kimsesizler mezarlığına gömülmeyecekler

Video: Kimsesizler mezarlığına gömülmeyecekler

İstanbul Fatih’te ölü bulunan dört kardeşin cenazesi, sahip çıkan olmasa da Kimsesizler Mezarlığına defnedilmeyecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenazelere sahip çıktı.

Dört kardeşin cesedi üzerinde gerekli incelemeler tamamlandı. Cenazeler İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın verdiği 15 günlük yasal süre sona erene kadar Adli Tıp Kurumu'nda bekletiliyor.


Cenazelere sahip çıkan olmaması halinde dört kardeş kimsesizler mezarlığına defnedilecekti.


Ailenin yakın arkadaşı olduğunu öne süren Serpil Alkan, avukatı Aydın Egemen ile Adli Tıp Kurumu'na gelerek, 4 kardeşin Mersin'deki üvey kardeşlerine telefon etti, cenazelerin alınması için görüştü. Kardeşlerin dilekçe göndererek cenazeleri alabileceğini söyledi.


Diğer yandan İBB Sosyal İşler Daire Başkanı Yavuz Saltık da sahipsiz kalması halinde, cenazeleri Büyükşehir Belediyesi'nin kaldıracağını söyledi.


Sahip çıkılmaması halinde dört kardeşin Kilyos veya Ayazağa Mezarlığı’nda sahipli mezarların bulunduğu parsele defnedilmesi bekleniyor.


Dört kardeş cenaze namazı kılınıp, mevlit okutulmasının ardından defnedilecekler ve isimleri de mezar taşlarına yazılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS