Kimya fabrikasında yangın

Video: Kimya fabrikasında yangın

İstanbul Tuzla’da bir kimya fabrikasında öğle saatlerinde yangın çıktı. Yangın sırasında zaman zaman patlamalar oldu. Patlayan bir yakıt tankı itfaiye aracının üzerine düştü. Patlamada 2 itfaiye eri yaralandı. Yangın sırasından dumandan etkilenen 7 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Tuzla'da deri organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir polyester fabrikasında saat 11.40'da yangın çıktı. İtfaiye ekipleri söndürme çalışmaları için seferber edildi.


Yangın nedeniyle gökyüzünü gri dumanlar kapladı. Geniş bir alan üzerine kurulu fabrikadaki yangın otoparktaki araçlara da sıçradı. Yangının başlamasının üzerinden 4 saat geçmişti. İlk başlarda duyulan patlama sesleri kesilmişti. Beklenmeyen bir anda büyük bir patlama oldu.


Patlamayla birlikte dev tank havalandı, itfaiye aracının üzerine düştü. İki itfaiye eri yaralandı, hastaneye kaldırıldı. Çevredekiler de büyük panik yaşadı.


İstanbul valiliği 7 kişinin dumandan etkilendiği açıkladı. Açıklamada, "yangının başlangıcından beri halk sağlığını olumsuz yönde etkileyen herhangi bir duruma rastlanmamıştır" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS