Kına malzemesinde uyuşturucu bulundu

Video: Kına malzemesinde uyuşturucu bulundu

İstanbul Havalimanı gümrük ekipleri önemli bir operasyon gerçekleştirdi. Avustralya'ya gönderilmek üzere kargoya verilen ve içerisinde kına malzemesi olduğu söylenen kolilere, piyasa değeri 300 bin lira olan toplam 6.1 kilogram Afyon sakızı cinsi uyuşturucu madde gizlendiği ortaya çıkarıldı. Zeynep Timurlenk Pozut ve kameraman Serkan Emekçi'nin haberi.

Kaçakçılar sakladı ama dedektör köpekleri aldatamadı. İstanbul Havalimanı Uluslararası Kargo Terminali'nde 6 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi.


İstanbul Havalimanı'ndan Avustralya'ya gönderilmek üzere içerisinde kına malzemeleri bulunan koliler, kargo terminalinde dedektör köpekler yardımıyla yakalandı. İçlerinde sadece kına malzemeleri değil, Afyon sakızları da vardı. Başta sadece bir koli yakalandı ancak gümrük muhafaza ekipleri olayın üzerine gitti ve şüpheli 2 gönderi daha tespit edildi. Şüpheli diğer 2 kolinin de uçağa yüklenmesi engellendi. Ve o kolilerde de uyuşturucu madde bulundu.


Soruşturma derinleştirildi. İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü kolilerin göndericilerinin kimliklerini tespit etti. Birimler uyarıldı.


İran uyruklu 1'i kadın 2 gönderici Hakkari'de, Esendere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından sınır kapısında İran'a geçmek üzereyken yakalandı.


Soruşturma sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS