Konya'daki aile katliamında Mehmet Altun tutuklandı

Konya'daki aile katliamında Mehmet Altun tutuklandı

Konya'da iki aile arasında süren 11 yıllık husumet katliam gibi bir saldırıyla sonuçlanmış, 7 kişi hayatını kaybetmişti. O katliamın firari zanlısı Mehmet Altun, ekiplerin takibi sonucu yakalandı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

7 kişinin canına kıydı, cinayetin ardından evi yakıp kayıplara karıştı. Katliamın sorumlusu 1 hafta sonra yakalandı.

Konya Meram'da yaşayan husumetli iki aileden Mehmet Altun, 30 Temmuz'da Hasanköy mahallesinde yaşayan Dedeoğulları ailesinin evini silah ve tüfekle bastı. Yaşar, Serap, Serpil, Sibel, İpek, Metin ve Barış Dedeoğlu'nu vurarak öldürdükten sonra evi de ateşe verdi ve kaçtı. Günlerdir onu arayan ekipler, kiraladığı aracı takip ederek arazi taraması başlattı. Katil zanlısı Altun, Üçpınar mahallesindeki mezarlıkta bulundu. Gözaltına alınan katil zanlısı ilk ifadesinde, geçen mayıs ayında meydana gelen kavganın ardından tutuklanıp serbest bırakılan ablası,
halen tutuklu olan eniştesi ve diğerleri hakkındaki şikayetlerinden vazgeçip, uzlaşma sağlamak için gittiğini öne sürdü. Kendini belediye yetkilisi olarak tanıtarak eve girdiğini söyleyen zanlı, üzerlerine yürüdükleri için cinayeti işlediğini söyledi. Zanlı "kamera kayıtlarının silinmesi için evi ateşe verdiğini de belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emniyetteki ifadesinden sonra adliyeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi