Kopya çekilen sınavlar için özel birim

Video: Kopya çekilen sınavlar için özel birim

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda FETÖ'nün hile karıştırdığı sınavlar ile ilgili özel birim oluşturuldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın talimatıyla oluşturulan "FETÖ Sınav Suçları Soruşturma Bürosu'nun" başına ise Cumhuriyet Savcısı Ender Coşkun getirildi.

Kopya çekilen sınavlar Ankara'da artık tek elden özel bir büro tarafından soruşturulacak.

FETÖ Sınav Suçları Soruşturma Bürosu'nun koordinatör savcılığı görevini de, anayasal düzene karşı işlenen suçlar soruşturma bürosunun savcılarından Ender Coşkun yürütecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, darbeye teşebbüs soruşturmasının koordinatör ekibini değiştirerek yeni bir yapı oluşturmuştu. Başsavcı Kocaman, şimdi de sınav suçlarına verdiği önem nedeniyle özel birim oluşturdu.

Bundan sonra KPSS, ALES, askeri hakimlik, polis meslek yüksek okulu, komiser yardımcılığı, polis akademisi dahil tüm sınav suçları tek elden soruşturulacak. Sınav suçlarına dair bugüne kadar açılan 53 soruşturmanın başına geçen Cumhuriyet Savcısı Ender Coşkun'un koordinatörlüğünde 3 savcı daha görev yapacak.

Sınav suçlarının koordinatör savcısı Ender Coşkun, 15 temmuz darbe teşebbüsünde Jandarma Genel Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin soruşturmanın başındaki isimdi. Aynı zamanda ÖSYM'nin kozmik odasında log kayıtlarının alınabilmesi için yasa gereği zorunluluk olan Bakanlar Kurulu kararını da ilk çıkartan cumhuriyet savcısı olmuştu.

Sınav suçlarıyla ilgili olarak, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Bürosu içinde de, savcılığın koordinasyonunda özel bir birim oluşturulacağı belirtiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS