Korona günlerinde online konser

Korona günlerinde online konser

10 gün önce Viyana'dan dönüşünün ardından gönüllü olarak karantinaya giren Keman Virtüözü Cihat Aşkın CNN TÜRK Canlı yayınına bağlanarak gerçekleştirdiği online konserler ile ilgili bilgiler paylaştı. Kendisi ve eşinin karantinayı kendi isteğiyle uyguladığını belirten, ayrıca mini bir konser de veren Aşkın, yevmiye ile çalışan müzisyenlerin yaşadığı zorluklara da değindi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yurtdışından 10 gün önce dönen ve gönüllü olarak karantinaya giren keman virtüözü Cihat Aşkın, Türk insanının moralini düzeltmek için online konserler düzenliyor. Geçtiğimiz pazar günü ilk online konseri düzenleyen Aşkın, aynı zamanda online ders de vermeye başladı.

Toplum moralini yükseltecek bu tip etkinlikleri gerçekleştirmenin sanatçıların görevi olduğunu dile getiren Cihat Aşkın, online konserlerine devam edeceğini belirtti. CNN TÜRK canlı yayınında bir de mini konser veren Aşkın, her akşam 21:05'te mini konserler ve her pazar saat 12:30'da Pazar Konseri verdiğini söyledi.

Keman virtüözü Cihat Aşkın ayrıca, yevmiye ile çalışan sanat emekçisi müzisyenlerin çalışamadıkları için zor durumda olduğunu ve en kısa sürede bir online dayanışma konseri düzenlemek istediğini de vurguladı.