Koronavirüs ile ilgili yeni tedbirler

Video: Koronavirüs ile ilgili yeni tedbirler

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından 3 bakan yeni tedbirleri açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamu çalışanları ve yurt dışından gelen vatandaşlarla ilgili olarak “Kamu çalışanlarından kronik hastalığı olanlar kolaylıkla izne ayrılabilecek, bu anlamda bir genelge de yayınlandı. Yurt dışından gelenlerin 14 gün idari izinli sayılmaları gerektiğiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığından karar çıktı.” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül koronavirüs tedbirleri kapsamında “Ceza infaz kurumundaki tüm personelin, kuruma girenlerin ateşleri ölçülecek. 14. günün sonunda diğer sınırlı alanlara aktarılması sağlanacak. Ceza infaz kurumları arasındaki nakiller 2 hafta süreyle ertelendi. Açık ve kapalı tüm cezaevlerindeki görüşler iki hafta süreyle ertelenmiştir. İki hafta süreyle açık cezaevinde kalanların özel izin hakları ertelenmiştir. Bilim Kurulu’nun almış olduğu tüm kararlar sağlımız için önemlidir.” İfadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan da 9 Avrupa ülkesine yapılan uçuş yasağını duyurdu. Bakan Turhan “Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç, ve Hollanda’ya yapılan seferler yarın sabah 08’00’den itibaren 17 Nisan tarihine kadar durdurulacaktır. Bu tarih Sağlık Bakanlığı’nca ileriye veya geriye alınabilir.” dedi.  

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS