"Kozinoğlu'nu durdur" mesajı... Azim'e emri Enver Altaylı vermiş | Video

Video: "Kozinoğlu'nu durdur" mesajı... Azim'e emri Enver Altaylı vermiş | Video

Son günlerde adı sıkça anılan Enver Altaylı, FETÖ'nün örgüt yöneticisi olmakla yargılanıyor. Davanın iddianamesinde bir detay dikkat çekti. İddianameye göre Altaylı, örgütün üst düzey bir ismine, FETÖ'nün yurt dışındaki okullarıyla mücadele eden MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu'nun durdurulması için talimat verdi.

FETÖ'nün yurt dışındaki okullarıyla mücadele ettiği için örgütün hedef tahtasına konuldu. MİT görevlisi merhum Kaşif Kozinoğlu'nun durdurulması için talimatı, FETÖ'nün örgüt yöneticisi olmakla yargılanan Enver Altaylı verdi. Bu bilgiler, Altaylı'nın yargılandığı davanın iddianamesinde yer aldı.

İddianamede yer alan ifadelere göre Altaylı, adı FETÖ'nün gayrımeşru işler imamı olarak geçen Dilaver Azim'e 26 Mart 2009 tarihinde bir mesaj gönderdi. Mesajda örgütün yurt dışındaki okullarının kapatılmasında etkisi olan Kozinoğlu'nun örgüt elebaşı gülen için büyük risk olduğu belirtildi. Mesajda “Kaşif Kozinoğlu, Ergenekon konusunda istihbarata bilgi veriyor, yönlendirme yapıyor” ifadeleri de yer alıyor.

Azim'in FETÖ’ye kaynak bulmak için iş adamlarından para topladığı, gerektiğinde de suç çetelerini örgüt adına kullanan bir isim olduğu biliniyor. FETÖ çatı davasında tutuklu yargılanan Azim, 10 yıl 6 ay hapis cezası almıştı.

MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu, Afganistan’da görevliyken, dönemin savcısı, FETÖ mensubu Zekeriya Öz tarafından, Ergenekon soruşturmasına dahil edilerek Türkiye’ye getirildi. Kozinoğlu “Terör örgütü üyeliği ve gizli bilgileri temin etmek” suçlamasıyla 10 Mart 2011’te tutuklandı. Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde 12 Kasım 2011’de hayatını kaybeden Kozinoğlu’nun, öldürüldüğü iddia edilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS