"Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz"

"Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununu HDP ile çözeceklerine dair sözleri ve meşru organın HDP olduğunu söylemesi üzerine HDP'den gelen "Çözüm adresi İmralı" açıklaması gündemde. AK Parti'den HDP ile çözeriz demek dünyadan habersizsiniz demektir" açıklaması geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması siyasette yeni bir de tartışmayı başlattı. Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununu çözmek için meşru organ olarak HDP'yi işaret etmesine ilk itiraz yine HDP'den geldi.

HDP'li Sezai temelli sosyal medyadan Kürt sorununun çözümünde İmralı’yı adres göstererek terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı işaret etti. "HDP meşru çözüm organı mı" tartışmasına ilişkin CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da konuştu.

Kürt sorunun çözümüyle ilgili başlayan polemiğe AK Parti de katıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, sosyal medyadan tartışmaya ilişkin, "Kürt sorunu” değil, “PKK sorunu” vardır. Kılıçdaroğlu ise, HDP ile olan gizli ittifaklarını meşrulaştırmak peşinde" açıklaması yaptı. AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydmeir de Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu polemik üzerine gözler millet ittifakının diğer ortağı İyi Parti'ye çevrildi. İyi Partili Aytun Çıray'ın "HDP eşittir PKK demek, HDP'yi şeytanlaştırmaktır. "Sözü üzerine CNN TÜRK'te yaptığı açıklamada İyi Parti Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu HDP'ye dair partisinin tutumunu daha önce belirlemişti.