Kurum: Ev sahibi de kiracı da mağdur olmayacak

Kurum: Ev sahibi de kiracı da mağdur olmayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, fahiş kiralara karşı yapılacak düzenlemeyle ilgili konuştu. "Ne kiracıyı ne de konut sahibi mağdur etmeyecek bir adım atacağız" dedi. Kurum, Atatürk Havalimanı'na yapılacak Millet Bahçesi'nin maliyetini de açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Biz fahiş kira artışına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kira güncellemeleri zaten belli. Rayiç bedelleri bire bir takip edeceğiz."

4 bakanlığın katılımıyla düzenlenen fahiş kira toplantısında gündeme gelenleri anlattı. Yapılacak düzenlemeyle ilgili bilgi verdi.

"Yapacağımız düzenleme çerçevesinde ev sahibi de kiracı da mağdur olmayacak. Fırsatçılara göz yummayacağız. 10-15 gün içerisinde Cumhurbaşkanımız düzenlemeyi açıklayacak."

A Haber'de soruları yanıtlayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi projesini de değerlendirdi. Havalimanındaki tüm yapıların korunacağını söyledi.

İstanbul'un merkezinde Türkiye'nin ilk havalimanının korunduğu, bu pistin afet alanında hizmet vereceği aynı zamanda toplanma alanı olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bakan kurum, Millet Bahçesi'nin maliyetini de açıkladı.

"Buranın maliyeti 2 milyar 175 milyon TL. Biz burada inşaallah Pazar günü yüzbinlerce vatandaşımızın katılacağı Başkan Erdoğan'ın teşrifleriyle hem İstanbulumuzun fethini kutlayacağız hem de muhalefete en güzel cevabı vereceğiz."