Maçka Parkı'nda bir doktorun boğazını kesmişti, hakim karşısına çıktı

Maçka Parkı'nda bir doktorun boğazını kesmişti, hakim karşısına çıktı

Şişli Maçka Parkı’nda tartıştığı sağlık çalışanına kırık cam şişesiyle saldırıp boğazını kesen Emrah Danışman hakim karşısına çıktı. Savunmasında “Şişeyi korkutmak için kırıp salladım, öldürme amacım yoktu” dedi. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever’in haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Psikiyatri asistanı Süleyman Dönmezler 11 Haziran’da 2 kadın meslektaşıyla Maçka Parkı'nda yürüyordu. Emrah Danışman ile kadınlara laf atma meselesi nedeniyle tartıştılar. Elindeki içki şişesini kıran Emrah Danışman, Süleyman Dönmezler’in boğazını kesti. Olayın ardından firar eden Danışman, polis ekiplerince yakalandı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Emrah Danışman hakkında kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Emrah Danışman ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık danışman ifadesinde; “Şişeyi korkutmak için kırdım”
“Olay günü ailevi sıkıntılarımdan dolayı Maçka Parkı'nda alkol aldım. evime doğru yürüdüğüm sırada karşı taraf bana seslenerek sinkaflı küfürler etti, tacizci’ dedi. Bana saldırdı. Kendimi savunmak ve korkutmak amacıyla elimdeki içki şişesini kırdım ve salladım. Öldürme niyetim yoktu. Olaydan sonra evime giderken İSPARK görevlilerine Süleyman Dönmezler’in yaralı olduğunu, ambulans çağırmalarını söyledim. Çok üzgünüm ve pişmanım. Kendisinden ve ailesinden özür diliyorum” sözlerine yer verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve yaralanmanın ölüme sebebiyet verip vermeyeceğine ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.