"Madem Güney Kıbrıs devam ediyor, biz de devam edeceğiz"

Video: "Madem Güney Kıbrıs devam ediyor, biz de devam edeceğiz"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik hukuki adımları konuşmak üzere Ankara'ya geldi. Tatar CNN TÜRK'e verdiği özel röportajda, Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik adımlar için "Kararlılıktır,ezber bozmadır" ifadelerini kullandı. Tatar ayrıca, "Doğu Akdeniz'deki kararlılığın Rusya gibi bazı ülkelerin şirketlerini Kuzey Kıbrıs safhına çekebileceği" sinyalini verdi.

Türkiye Barolar Birliği'nin daveti üzerine Ankara'ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum yönetime gelir paylaşımı konusunda net konuştu. "Madem Güney Kıbrıs devam ediyor, biz de devam edeceğiz."


CNN TÜRK'e özel bir röportaj veren Tatar, Doğu Akdeniz'de ilerleyen dönemde yabancı şirketler ve KKTC arasında işbirliği olabileceğinin sinyalini verdi.


Tatar, benim ve partimin pozisyonu egemen eşitlikten yana dedi. Kapalı maraş'a yönelik envanter çalışmalarındaki son durumla ilgili olarak bilgi veren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı, Kapalı Maraş adımının Rumları Endişelendirdiğini de dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS