Mahalle bakkalları yok mu oluyor?

Mahalle bakkalları yok mu oluyor?

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan bir araştırmaya göre, tüketicilerin yüzde 85'i zincir marketleri, sadece yüzde 15'i bakkalları tercih ediyor. Peki mahalle bakkallarının durumu ne olacak? CNN TÜRK muhabiri Özgür Deniz Kaya ve kameraman Alper Öztürk'ün haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kuantum Araştırma Şirketi Kurucusu Volkan Kılıç, market alışverişinin yüzde 85’inin zincir marketlerden, yüzde 15’inin bakkal gibi küçük esnaflardan yapıldığını söyledi. Araştırmaya göre; tüketicilerin yüzde 75’i, market tercihini kendisine yakın olandan yana kullanıyor. Bir marketteki çalışanların ilgisiz ve güler yüzlü olmadan karşılaması, o işletmenin tercih edilme oranını yüzde 30 oranında düşürüyor.

Temizlik ve hijyen, tercih edilme noktasında çalışan ilgisinden sonra ikinci sırada geliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan bu araştırmaya göre, tüketicilerin yarısı, “markete özel markalı ürün çok önemli değil” diyor.

Birçoğu bu ürünleri performans olarak beğeniyor, ama yine de kalitesini düşük buluyor. Peki mahalle bakkallarının durumu ne olacak? CNN TÜRK muhabiri Özgür Deniz Kaya ve kameraman Alper Öztürk'ün haberi...