Mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı

Video: Mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'i yirminci kattan atarak öldürdükleri şüphesiyle iki sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti olay yerinde keşif yaptı. Çet ailesinin avukatı onur tatar, Çet'in cinsel saldırıya uğradığına ilişkin en önemli delilin kayıp olduğunu söyledi.

Yaklaşık bir yıl önce Ankara’daki bir plazanın 20'nci katından düşerek hayatını kaybetti 23 yaşındaki Şule Çet. Şüpheli ölümün ardından, o gece yanında olan iki kişi, Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklandı.


 Yargılama 6 Şubat’ta başladı.

Deliller, bilirkişi ve adli tıp raporları dosyaya girdi. Bulgular genç kızın tecavüze uğradıktan sonra yirminci kattan atıldığı üzerinde yoğunlaştı. 
Çet'in kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için, Ankara 31'nci ağır ceza mahkemesi heyeti olay yerinde keşif kararı verdi. Hem ofiste hem Şule'nin düştüğü iddia edilen pencerenin önünde hem de zeminde çalışma yapıldı. 

Keşif çalışmasına cinsel istismar ve cinayet suçlamışıyla yargılanan Çağatay aksu ve Berk Akand güvenlik gerekçesiyle getirilmedi. Heyete avukatlar, bilirkişi ve adli tıp uzmanları eşlik etti. Olay günü ihbar gelince plazaya ilk giden iki polis memuru da oradaydı Çet ailesinin avukatı onur tatar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şule Çet düştüğünde giyinik olmasına karşın, iç çamaşırının kişisel eşyalar ve deliler arasına konulmadığını söyledi. Çet'in ölümüne ilişkin davanın bir sonraki duruşması 10 Temmuz çarşamba günü Ankara adliyesinde görülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS