Mahkuma elektronik posta hakkı

Mahkuma elektronik posta hakkı

İnsan Hakları Eylem Planı'nın altyapı çalışması sürerken, Adalet Bakanlığı TBMM'de torba teklife konulması için cezaevlerini ilgilendiren maddeler gönderdi. Düzenlemeyle, mahkûmlara elektronik ortamda yazışma hakkı getirilecek. Ayrıca yüz yüze görüşmeler dahil, tüm görüşmeler kayıt altına alınacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mahkûmlara elektronik posta hakkı yolda. Çocuk hükümlüler için ziyaret süresi düzenlemesi yapılacak. İnsan Hakları Eylem Planı'nın altyapı çalışmaları sürüyor. Adalet Bakanlığı, torba teklife konulması için cezaevlerini ilgilendiren yeni maddeler gönderdi.

İnsan Hakları Eylem Planı'na eklenecek maddelerle mahkûmlara elektronik ortamda yazışma hakkı getirilecek. Elektronik postalar kontrol edilip, kaydedilecek. Yazışmalar aileler, resmi daireler, avukatlarla olabilecek.

Düzenleme ile cezaevilerinde yüz yüze görüşmeler dahil, tüm görüşmeler kayıt altına alınacak. Mevcut uygulamada yüz yüze görüşmeler bu kapsam dışındaydı. Artık tüm görüşmelerin detaylarına yetkililer kayıtlardan ulaşabilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Düzenlemede, çocuk hükümlülere ilişkin başlıklar da var. Çocuk hükümlüler için ziyaret süresi bir saatten az, üç saatten fazla olmamak üzere belirlenecek. Çocuk hükümlülere, belirtilenler dışındaki kimselerin ziyaretine de savcılıklar izin verebilecek.