Maltepe'de cinsel taciz iddiası | Video

Video: Maltepe'de cinsel taciz iddiası | Video

Maltepe'deki kafede bir kadını darp ederek cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen kişinin, CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz olduğu ortaya çıktı. Karagöz çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Savcılığa verilen ifade, cinsel tacizi ortaya çıkardı. İstanbul Anadolu Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran 23 yaşındaki kadın, Maltepe'de bir kafede oturdukları sırada CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz'ün tacizine uğradığını iddia etti.

Genç kadın verdiği ifadede, 2-3 ay önce tanıştığı Karagöz'ün kendisini bir kafeye davet ettiğini, arkadaşıyla birlikte gittiği kafede Karagöz ile beraber oturduklarını söyledi.

İfadedeki iddialara göre 23 yaşındaki kadın, bir süre sonra kalkmak istedi. Karagöz, engel olmaya kalkıştı. Kendisini tutup çekti. Bunun üzerine genç kadın masadaki bardağı Karagöz'ün başına vurarak parçaladı. Buna sinirlenen Umut Karagöz, kadını saçından sürükleyerek tuvalete götürdü ve burada darp ederek cinsel tacizde bulundu.

Savcılığın talimatıyla gözaltına alınan Karagöz tutuklandı. Cinsel tacize CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş'tan da tepki geldi. Cinsel saldırıya sessiz kalamayacağını ifade eden Yarkadaş, cezaevine konulan Karagöz'ün insanlık dışı bir suç işlediğini, ve partiden ihraç edilmesi gerektiğini söyledi.

Yarkadaş daha sonra bir açıklama daha yaptı. CHP Maltepe İlçe Başkanlığı yöneticilerinin saldırganın ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini aktardı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS