"Mariupol'deki Rus güçlerini vurduk"

"Mariupol'deki Rus güçlerini vurduk"

Ukrayna, Rusya’nın saldırılarına karşı koymaya devam ediyor. Ukrayna silahlı kuvvetleri önce Mariupol'de Azak taburunun Rus güçlerini hedef aldığı anları paylaştı, ardından Berdyansk limanında Rus gemisinin vurulma görüntülerini yayınladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rusya'nın gemisi vuruldu, tankı imha edildi, Ukrayna görüntüleri art arda paylaştı. Ukrayna'da Rusya saldırıları dur durak bilmiyor. Birçok Ukrayna şehri hava saldırıları karşısında yerle bir olmuş durumda. En büyük hasarın yaşandığı bölgelerden biriyse Mariupol.

Rusya'nın şehirdeki ablukası sürerken, Ukrayna'nın mücadelesine ilişkin yeni görüntüler paylaşıldı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin sosyal medya üzerinden paylaştığı görüntü de Azak taburunun Rus güçlerini vurma anı kayda geçti.

Videoyla birlikte paylaşılan mesajda, Ukrayna güçlerinin Rusya'ya ait 3 kamyon ve 1 zırhlı savaş aracını imha ettiği duyuruldu. Bir diğer görüntüyse işgal altında bulunan Berdyansk limanından geldi. Rusya'ya ait bir geminin patlama görüntüleri yine Ukrayna silahlı kuvvetleri tarafından paylaşıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Görgü tanıkları sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda Berdyansk limanında bir yangın çıktığını ifade etti. Sosyal medya görüntülerinde bir gemiden yoğun duman çıktığı görüldü. Paylaşılan videolarda ayrıca güvertesinde yangın çıkan ve limandan uzaklaşan 2 gemi daha görüldü.

Toplamda 3 Rus gemisinin hasar aldığı belirtiliyor. Rus donanmasıysa, geminin vurulduğunu doğrulamadı.