Marmara Bölgesi'nde sağanak yağış etkili odu

Video: Marmara Bölgesi'nde sağanak yağış etkili odu

Şiddetli yağış sadece İstanbul'da değil, Marmara Bölgesi genelinde etkiliydi. Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Edirne'de ağaçlar devrildi, yollar göle döndü. Ev ve iş yerlerini su bastı.

KOCAELİ'DE SAĞANAK VE DOLU


Aniden bastırdı. Herkes hazırlıksız yakalandı. Yollar, caddeler su altında kaldı.


Olumsuz hava koşulları Marmara Bölgesi genelinde etkisini gösterdi. Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde sağanak gün içinde etkisini artırdı. D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda araçlar güçlükle ilerledi. Fındık büyüklüğünde dolu yağdı.


GEMLİK'TE HORTUM ÇIKTI


Bursa'da da yağış nedeniyle birçok ev ve işyerinin giriş katlarını su bastı, yollar göle döndü. Gemlik'te ise kıyıdan yaklaşık 150 metre açıkta hortum çıktı. 15 dakika boyunca görülen hortum paniğe neden oldu, tatilciler sahili boşalttı. Hortumun bir süre sonra gözden kaybolmasıyla ilçede sağanak etkisini gösterdi.


BİR EVİN ÇATISI UÇTU, AĞAÇLAR DEVRİLDİ


Sakarya'nın sapanca ilçesinde de fırtına ile birlikte yağmur ve dolu yağışı etkili oldu. Bir evin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Alt geçit ve yollar yağmur suyuyla doldu.


YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, ARAÇLAR MAHSUR KALDI


Sağanak Edirne'de de etkiliydi. Kent genelinde hayatı durma noktasına getirdi. Yağmura hazırlıksız yakalanan birçok kişi yollarda güçlükle ilerledi. Su ile dolan caddelerde mahsur kalan sürücüler oldu. Yolda kalanlardan biri de polis aracıydı. Şiddetli yağış nedeniyle bir kır düğünü de yarıda kaldı. Davetliler yalınayak yollara düştü. Belediye ekipleri yollarda tahliye çalışması başlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS