Meclis Başkanı çalışma takvimini açıkladı

Video: Meclis Başkanı çalışma takvimini açıkladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Temmuz ayında çalışmaya devam edecek. Açıklamayı Meclis Başkanı Mustafa Şentop yaptı. Özellikle yargı reformu kapsamında aciliyeti olan yasalarla ilgili çalışmaya devam edileceğini söyledi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop meclisin Temmuz'da da çalışmaya devam edebileceğinin sinyalini verdi. Acil olan düzenlemeler için meclisin çalışacağını söyledi.


Yüksek Seçim Kurulu'nun yenileme kararı aldığı İstanbul Seçimleri için ramazan bayramı sonrasında Meclis'in çalışma takviminin nasıl olacağı merak ediliyordu. Askerlik düzenlemesinin bu hafta TBMM'den geçmesi bekleniyor. Meclis Başkanı askerliğin ardından da Temmuz ayında da TBMM çalışmalarının süreceğine işaret etti.


Bu kapsamda, yargı reformu strateji belgesindeki bazı düzenlemeleri içeren ilk yargı paketi, 11'inci kalkınma planı ve kültür alanında bazı değişiklikler içeren torba yasa teklifinin tatil öncesi Meclis'ten geçirilmesi hedefleniyor.


Meclis Başkanı, İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şentop'a af olarak adlandırılan infaz düzenlemesi de soruldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS