Memurlara yıldızlı plan

Memurlara yıldızlı plan

Sağlık Bakanlığı’nın E-Nabız sistemi üzerinden doktorlarla ilgili yıldız vererek puanlama uygulamasının tüm kamu görevlilerine yaygınlaştırılması gündemde. Uygulama hayata geçerse, kamu çalışanından alınan hizmet, internet üzerinden 1'den 5'e kadar yıldız verilerek puanlanabilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dijital dönüşümle birlikte devlet memuriyetinde de yeni bir dönem başlayacak. Memurların performansı vatandaş tarafından ölçülebilecek.
Doktorların, sağlık hizmeti alan vatandaşlar tarafından üzerinden memnuniyet düzeyine göre "yıldız" verilerek puanlanması yöntemi E-Nabız programı üzerinden yapılabiliyor. Bunun tüm kamu görevlileri için yaygınlaştırılması gündemde.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Doktorlara yıldız verilmesi gibi tüm kamu görevlilerini yıldızlamak istiyoruz" diyerek bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-nabız uygulamasıyla alınan sağlık hizmeti değerlendirilebiliyor. Sağlık kurumlarında kalitenin arttırılması amacıyla geliştirilen sistemle, alınan sağlık hizmetine 1 ile 5 yıldız arasında puan veriliyor. Ayrıca yorum bölümünde yapılan değerlendirmeler hastane yöneticileri ile paylaşılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde dilekçe hakkı çalıştayında konuşan Taha Koç, vatandaş memnuniyetinde geri bildirimin önemine değindi, doktorlar gibi diğer kamu görevlilerini de yıldız sistemine almak istediklerini belirtti. Geliştirilecek yeni uygulamayla tüm kamu çalışanları, hizmet alanlar tarafından elektronik değerlendirmeye tabi olabilecek.

'Dijital Türkiye' yapısı 600'ün üzerinde kurumla devam ediyor. BM İnsani Gelişmişlik Endeksi'ne bakıldığında Türkiye dijital hizmet sunumunda 193 ülke arasında 23'üncü sırada. Türkiye'de toplamda 345 belediye, 188 devlet kurumu ve 107 özel kurum türkiye.gov.tr üzerinden hizmet veriyor.