Son dakika haberleri... Meriç İzgi takipçi uğruna yasak dinlemiyor | Video

Video: Son dakika haberleri... Meriç İzgi takipçi uğruna yasak dinlemiyor | Video

Koko adındaki maymunla ünlenen Youtuber Meriç İzgi yine gündemde. İzgi, vahşi hayvan grubunda olan maymuna el konulduktan sonra bir maymun daha alıp izleyicilerini "Maymunun iade edildiği" yönünde kandırmış, daha sonra o maymuna da el konulmuştu. Durdurulamayan Youtuber'la ilgili gelen son dakika haberine göre İzgi üçüncü kez maymun aldı. Bu kez Kaan Özdil ile çektikleri ve maymunun da dahil olduğu video infial yarattı.

Ticareti ve beslenmesi yasak olan 3. maymunu satın aldı. Tepki çeken videolarına bir yenisini ekledi. Youtuber Meriç İzgi yine gündemde.

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa göre yırtıcı ve vahşi hayvanların sehiplenilmesi ve evde beslenmesi yasak. Youtuber Meriç İzgi'nin sahiplendiği makak maymunu da bu kategoriye giriyor.

İzgi'nin Koko ismini verdiği maymun, 2020 yılı başlarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından korumaya alınmıştı. El koyulma sırasında çekilen video ise İzgi'nin Youtube hesabında paylaşılarak çok sayıda izlenmişti.

Benzer bir olay geçtiğimiz günlerde yeniden yaşandı. Koko'nun kendisine geri verildiğini iddia eden Youtuber, bu yönde bir video daha çekti. Ancak söz konusu maymun Koko değil, benzer türdeki bir başka maymundu. İzgi, takipçi sayısını artırmak uğruna izleyicilerine yalan söyledi.

2. maymun da Youtuber'ın elinden alındı. Bunu yalanlayan İzgi, bir süre sonra yine bir maymunla video yayınladı. Satın aldığı üçüncü maymunun da ilk maymunu Koko olduğunu iddia eden İzgi, başka bir sosyal medya fenomeni olan Kaan Özdil ile birlikte çektiği videoyla sosyal medyada infial yarattı.

Görüntüler üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. İzgi, "Koko ile paylaşımlarıma bir süre ara vereceğim" dedi. 3. maymunun akıbeti şimdilik belli değil. İzgi'ye konu ile ilgili olarak daha önce kesilen 8'er bin liralık 2 cezanın ödenmediği de iddialar arasında.

Hayvan Hakları Savunucuları, bu ve benzeri hayvanların yasa dışı yollarla ülkeye getirilip ticaretinin yapılmasına tepki gösteriyor. Bu durumun bir an önce son bulmasını istiyorlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS