Mersin'i sel vurdu: 1 ölü

Video: Mersin'i sel vurdu: 1 ölü

Kış geç geldi ama fazlasıyla yüzünü gösterdi. Yurdun büyük bir kısmında olduğu gibi Akdeniz'de sağanak ve sonrası oluşan selden nasibini aldı. Özellikle Mersinliler için gece saatleri hayli zor geçti. Yıkılan barakanın altında kalan bir kişi hayatını kaybetti.

Meteoroloji Mersin için "Kırmızı kod"lu uyarı yapmıştı, beklenen gerçekleşti. Kentte bastıran yağmurla birlikte Mersin sele teslim oldu.


6 kişilik bir aile Erdemli ilçesinde barakada yaşıyordu. Sağanak toprağı yumuşattı, heyelan nedeniyle baraka yıkıldı. Ailenin 4 ferdi kendini kurtardı. 62 yaşındaki İbrahim Öngel yıkıntıdan çıkamadı. Arama çalışması başlatan ekipler cansız bedenini buldu.


Mersin kent merkezinde de durum vahimdi. Mezitli, Yenişehir, Toroslar ve Akdeniz ilçelerindeki cadde ve sokaklara ait görüntüler dereyi andırıyordu. Su aktıkça araçlar ilerleyemedi. Bir otomobil kanala devrildi, 2 kişi yaralandı. İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu acil toplandı.


Mersin'deki hava durumu nedeniyle Erdemli ilçesindeki bazı okullar tatil edildi. Gülnar ilçesindeki taşımalı eğitime ara verildi. Çamlıyayla'da ise kar okulları bir gün tatil ettirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS