Meteoroloji'den 12 il için uyarı

Meteoroloji'den 12 il için uyarı

Meteoroloji'den 12 il için sarı kodlu uyarı yapıldı. Yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Peki, hangi iller yağış alacak? Sarı kod ne anlama geliyor? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, bugün Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Artvin ve Ardahan çevreleri, Çanakkale'nin doğusu ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde bugün gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde esmesi öngörülüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, kuvvetli yağış ve fırtınaya karşı uyarılarda bulundu. Şen, vatandaşlara, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve trafikte aksamalara karşı dikkatli olmaları konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.