MHP parti yönetimi seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyor? Mustafa Kalaycı açıkladı

MHP parti yönetimi seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyor? Mustafa Kalaycı açıkladı

MHP beklentilerin üzerinde bir oy oranıyla siyasette etkinliğini artıracağını kanıtladı. MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetelere verdiği "teşekkür mesajı" başlıklı ilanla hem MHP'nin düşük oy alacağını iddia edenleri eleştirdi hem de "Seçim sonuçları gösterdi ki Türk milleti algı oyunlarına gelmiyor" dedi. Peki parti yönetimi sonuçları nasıl değerlendiriyor? MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, CNN TÜRK'te anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçim sürecinde anket şirketleri ve bazı gazetecilerin yaptığı yorumlara ve değerlendirmelere tepki için MHP gazetelere teşekkür ilanı verdi. "İlanda MHP lideri Devlet Bahçeli, "İsnatlara teşekkür ederim. Ne yaptıysanız MHP'yi yıkamadınız" dedi.

"Anketlere yasal düzenleme olmalı"

CNN TÜRK yayınına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı sermaye piyasası örneği vererek, "Anket şirketleri için de yasal düzenleme olmalı" dedi. 

MHP kabinede yer alacak mı?

"Sürpriz değil, fazlasını bekliyorduk"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kalaycı seçim sonuçlarının MHP Genel Merkezi'nde nasıl okunduğunu da anlattı. Kalaycı, "Kesinlikle sürpriz değildi. Daha da yüksek bir seçim sonucu bekliyorduk" dedi.

MHP'nin oylarının arttığı doğu, güneydoğu illeri ile uzun yıllar sonra ilk kez milletvekili çıkardığı iller olduğuna dikkat çeken Kalaycı, "Sözde uzmanlar ne diyorlardı; 'MHP ittifakta yer aldığı için Kürtler oy vermez'. Niye, Kürtler MHP'nin düşmanı mı? Kürt kardeşlerimiz her zaman bizi bağrtına basıyor. Her siyasi partiden oy aldık. Sahada gördük bunu" dedi.

MHP'li Kalaycı seçim sonuçlarını değerlendirdi

"Her partiden oy aldık"

Kalaycı, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın "AK Parti'ye tepki gösterenlerin bir kısmının oyunu aldınız mı?" sorusuna da "Mutlaka, her siyasi partiden oy aldık. Sahada gördük bunu" cevabını verdi.

Ve Cumhurbaşkanı seçiminde MHP'nin katkısı. Kalaycı, "Ülkücüler Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermez diyenler gördü sonucu. MHP'nin aldığı oyun tamamına yakını Sayın Cumhurbaşkanı'na oy verdi" dedi.