MHP'nin seçim sloganı belli oldu

MHP'nin seçim sloganı belli oldu

MHP Seçim sloganlarını belirledi: "Beka için milli karar, cumhur için istikrar" dedi. Yerel seçimlerde kullanacağı seçim şarkılarını da hazırlayan parti yönetimi, 24 Ocak'ta adaylarını tanıtacak. Tanıtım toplantısı için henüz AK Parti'ye davet gitmedi. MHP Lideri Bahçeli'nin önümüzdeki günlere ilişkin programı da netleşti. O programa göre İstanbul'da Binali Yıldırım'a destek ziyareti var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Beka için milli karar, cumhur için istikrar"
MHP yönetimi Yerel Seçim Çalışmaları kapsamında kullanacağı sloganı belirledi. Ana slogan olarak cumhur ittifakı temasını kullanan MHP, "Sağduyunun birlikteliği" ve "Türkiye ehline emanet" gibi sloganları da kullanacak.

MHP'deki aday belirleme çalışmalarında da sona gelindi, şuana kadar 912 adayını ilan eden parti yönetimi bir iki gün içinde 40'ı ilçe olmak üzere 88 aday daha açıklayacak. MHP, perşembe günü aday tanıtım toplantısı yapacak ve seçim şarkıları da o toplantıda ilk kez dinletilecek.

Toplantıya AK Parti ise şimdilik davetli değil. CNN TÜRK'e konuşan parti kaynakları "Kendi adaylarımızı açıklayacağımız bir iç toplantı olduğu için davet gitmedi" ifadelerini kullanırken, MHP'ye bırakılan Adana, Mersin ve Manisa'da ise AK Parti'ye bırakılan ilçe belediye başkan adaylarının da katılacağı ayrı tanıtım toplantıları olabileceğini ifade etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çalışmalar kapsamında MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin programı da netleşmeye başladı. Buna göre, MHP Lideri aday tanıtım toplantısının ardından, 27 Ocak'ta İstanbul teşkilatı ile buluşacak, Aynı gün AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ı seçim ofisinde ziyaret ederek destek verecek.

MHP Lideri, 9 Şubat'ta ise partisinin 50. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Adana'da olacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da yerel seçimlerde alınacak sonuçların 24 Haziran'da olduğu gibi; sadece AK Parti veya MHP'nin başarısı olarak değil, Cumhur İttifakı'nın performansı olarak kabul edileceğini söyledi.

Yalçın, "31 Mart Yerel Seçimleri klasik bir mahalli seçim olmasının ötesinde, Milli Mutabakat ruhunu sandığa yansıtan bir seçim olacaktır." dedi.