None

"Millet ittifakı 3.ittifakı kurduruyor"

A A

26.01.2022 - 21:37 Son Güncelleme:

HDP'nin önderliğinde sol partilerin bir araya geldiği 3. İttifak görüşmeleri siyasetin gündemindeydi. Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Üçüncü ittifakı millet ittifakı kurduruyor" dedi. Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır çıkışı da gündemdeydi.

HDP'nin önderliğinde sol partilerin bir araya geldiği ve 3. İttifak seçeneğinin masada olduğu görüşmeler. Ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'nin de içinde olduğu 3. İttifak için " Millet İttifakı’nın, içinde olmadığı bir partiyi ittifakın içindeymiş gibi göstererek suçlamasının önüne geçilecek” ifadeleri siyasetin gündeminde.

Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Üçüncü ittifakı millet ittifakı kurduruyor" değerlendirmesinde bulundu.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bozdağ, "Üçüncü ittifak, Millet İttifakı’nın seçim stratejisinin bir parçasıdır. Esasında millet ittifakı ile üçüncü ittifak aynı ittifaktır. Farkları; sadece adları ve amblemleridir.3. İttifak, Türk halkını aldatmaya dönük danışıklı yeni bir siyasi muvazaadır" dedi.

Bozdağ, "Üçüncü ittifak projesiyle millet ittifakının hedefleri; giden oyların üçüncü ittifaka gitmesini sağlamak. HDP ile fiili ittifak kamburundan kurtulmak, seçimi ikinci tura bıraktırmak, olabilir mi?" diye de sordu.