None

Millet İttifakı'nda "yok sayma" çatlağı

A A

26.01.2022 - 13:58

Millet İttifakı'nın ortaklarından İYİ Parti'nin İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, CHP'li belediyelere yönelik "CHP'li belediyeler ve başkanları, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İYİ Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler" açıklaması yapmıştı. Çelik, ses getiren o açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. "İYİ Parti CHP ile ittifak kurmaya mecbur değildir" dedi.

"BELEDİYE BAŞKANLARININ BU TAVRI ONAYLANAMAZ"

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından "CHP'li belediyeler ve başkanları, Millet İttifakı çatısı altındaki ittifak ortakları İYİ Parti'nin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler" açıklaması yapmıştı. Paylaşımında "CHP'li belediye ve belediye başkanlarının bu tavrı asla kabul edilemez" diyen Çelik, bu açıklamalarını Yeniçağ gazetesine değerlendirdi.

"CHP İLE İTTİFAKA MECBUR DEĞİLİZ"

İttifaka oy veren İYİ Partili seçmenin kendilerine ilettikleri taleplerini CHP'li belediyelere ulaştırmakta sıkıntı olduğunu söyleyen Ahmet Çelik, "Bu sorun, iki partinin iş birliğinde artık kangren hâline gelmiştir. Bugün, 'Millet İttifakı olarak CHP ile seçimlere girelim' yönünde iyi niyetli bir anlayış var. Fakat sabırlar bitiyor, 'CHP ile ittifak kurmaya mecbur değiliz.' sesleri giderek yükseliyor. İYİ Parti, CHP ile ittifak kurmaya mecbur değildir" dedi.

Çelik ayrıca "İYİ Parti'nin yerel seçimlerde gösterdiği fedakarlık ve iyi niyetin hiç değilse yarısı kadar bir tavır göstermesini CHP'den beklemek İYİ Parti'nin hakkıdır" ifadelerini kullandı.