Mimar Sinan'da mobbing iddiası

Mimar Sinan'da mobbing iddiası

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde üç kadın yönetici mobbing iddiasıyla davalık olmuş, iki dekan Nihal Kafalı ve Sema Ergönül, rektör Handan İnci hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Eski dekan Kafalı, bu kez rektör hakkında 80 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ESKİ DEKAN, ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNE DAVA AÇTI

Dönemin güzel sanatlar fakültesi dekanı Nihal Kafalı ve Mimarlık Fakültesi dekanı Sema Ergönül'ün iddiasıydı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Handan İnci'nin iki isme mobbing uyguladığı. Mahkemeye taşınan iddianın ardından eski dekan Kafalı'dan bir hamle daha geldi. 80 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

DEKANA "İSTİFA BASKISI" İDDİASI

İddiaya konu olay 2019'da yaşandı. Prof. Dr. Handan İnci, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde rektör olmadan önce disiplin soruşturması geçirdi. Soruşturma sürerken rektör oldu. Olduktan sonra da soruşturma komisyonunda görevli dekanlar Nihal Kafalı ve Sema Ergönül'e dekanlıktan istifa etmeleri konusunda ağır bir baskı kurdu. İddia mahkemeye taşındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

PROF. DR. KAFALI REKTÖRE MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇTI

İddiaların ardından rektör İnci, olayın Nihal Kafalı'nın geleneksel Türk sanatları bölümüne kadro verilmesine itiraz etmesinden kaynaklandığını söylemişti. Ancak suç duyurusunun ardından hakkında yeni bir dava açıldı. Eski dekan Nihal Kafalı, rektör Handan İnci hakkında 80 bin liralık manevi tazminat davası açtı.