None

Miras yüzünden yeğenlerini vurdu

A A

12.03.2021 - 08:00 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

İstanbul Sultanbeyli'de bir kişi, miras meselesi nedeniyle çıkan tartışmada yeğenlerini vurdu. İki kardeş hayatını kaybederken, kaçan saldırgan ise yakalandı. İfadesinde ise "Yeğenlerimden birini yanlışlıkla öldürdüm" dedi.

Miras meselesi yüzünden yeğenlerini vurdu. Genç kız olay yerinde abisi ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kaçan saldırgan babasının mezarı başında yakalandı.

Sultanbeyli’de yaşayan Nusrettin Elitaş ile yeğeni Seher Türk arasında miras anlaşmazlığından sorunlar yaşanıyordu. Telefonda yaptıkları tartışma alevlenince amca Nusrettin Elitaş, Seher Türk’ün evinin önüne giderek dışarı çıkmalarını bekledi. Hedefinde ise Seher Türk ve eşi vardı. Bir süre sonra Seher Türk ile kardeşi Emrah Elitaş evden çıktı. Arabaya binecekleri esnada amcaları iki kardeşe kurşun yağdırmaya başladı.

KATİL ZANLISI "ASIL HEDEFİM SEHER VE EŞİYDİ" DEDİ

Açılan ateş sonucu Seher Türk olay yerinde, kardeşi Emrah Elitaş ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kaçan katil zanlısının peşine düştü. Nusrettin Elitaş, Ümraniye’de babasının mezarı başında yakalandı. Sorguya alınan şüpheli, ifadesinde Seher Türk’ü ve eşini hedef aldığını, Emrah Elitaş'ı yanlışlıkla öldürdüğünü itiraf etti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.