Motosikletli kapkaç çetesi kamerada

Motosikletli kapkaç çetesi kamerada

Ara sokaklarda pusu kurdular. Telefonla konuşan kişilerin dalgınlığından faydalanıp binlerce liralık telefonları çaldılar. Bir yılda 9 ayrı kapkaç olayına karışan motosikletli çete polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Güngör Yılmaz'ın özel haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Motosikletle cadde cadde, sokak sokak gezdiler. Ara sokaklarda pusu kurdular. Telefonla konuşan kişileri gölge gibi izlediler. Görüntüler İstanbul Bağcılar’dan. Motosikletli kapkaç çetesinin hedefinde yolda yürürken telefonla konuşan kişiler vardı. Tercihleri ise ara sokaklardı.

Kişiler kapkaççılardan habersiz ilerlerken çete üyeleri ise onları gölgeleri gibi izledi. Onlarca kişi değeri binlerce lirayı bulan telefonlarını kapkaç çetesine kaptırdı. Polis merkezinin yolunu tuttu.

Şikayetler üzerine çalışma başlatan bağcılar ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, çetenin bir yılda 9 farklı kapkaça karıştığını belirledi. MOBESE ve kamera kayıtları incelemeye alındı. Şüphelilerin kimlikleri tespit edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kamera kayıtlarını adım adım izleyen polis ekipleri şüphelileri iki ayrı çalıntı cep telefonu ile suçüstü yakalandı. Şüpheliler sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.