Muhalefet partileri parlamenter sistem için toplandı

Muhalefet partileri parlamenter sistem için toplandı

6 Muhalefet partisi Parlamenter sistem önerilerini konuşmak üzere ikinci kez bir araya geldi. O toplantıya ilişkin İYİ Parti'den açıklama geldi, "Teknik istişare" dedi. Parti temsilcileri toplantılarına bundan sonra da devam edecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

6 muhalefet partisi İstanbul’da Parlamenter sistem toplantısı yaptı. Parti temsilcileri parlamenter sisteme dönüş için yapılabilecekleri istişare etti.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek ile Deva partileri parlamenter sistem için ikinci kez toplandı. Ankara’daki ilk toplantının ardından ikinci kez bir araya geldiler.

CHP’den Muharrem Erkek, İYİ Parti’den Bahadır Erdem, Saadet Partisi’nden Bülent Kaya, Demokrat Parti’den Bülent Şahinalp, Deva Partisi’nden Mustafa Yeneroğlu, Gelecek Partisi’nden ise Ayhan Sefer Üstün o toplantıya kaltıldı. Parlamenter sisteme dönüş masaya yatırıldı.

Muhalefet temsilcileri, toplantılarına bundan sonra devam edecek. Teknik anlamda istişareler yapılacak. Toplantıların amacı ise sistem eleştirilerini ve önerilerini ortaklaştırmak.