Muhsin Yazıcıoğlu’nun sır ölümü

Video: Muhsin Yazıcıoğlu’nun sır ölümü

Büyük Birlik Partisi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği şüpheli helikopter kazasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Gazeteci Nedim Şener, kaza saatinde arızalı olduğu iddia edilen radara ait kayıtların yıllar sonra bir ihbarla ortaya çıktığını yazdı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun 25 Mart 2009'da hayatını kaybettiği şüpheli helikopter kazasına ilişkin her geçen gün yeni ipuçları ortaya çıkıyor.
Gazeteci Nedim Şener, bu kez "kayıp 4 dakika"ya dikkat çekti.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu geçtiğimiz günlerde CNN TÜRK'te konuşmuş, FETÖ'cü bir albayın içinde bulunduğu bir savaş uçağının Muhsin Yazıcıoğlu’nu saat 10.36 ile 12.10 arasında Sivas’tan Yozgat’a getiren helikopterin uçuş güzergâhında da uçtuğunu söylemişti.

Nedim Şener de köşesinde tam da kaza saatindeki radar arızasına işaret etti. Şener, "yok' denilen radar kayıtları yıllar sonra Yazıcıoğlu ailesine bir subayın yaptığı ihbarla ele geçirildi." dedi.

Şener, bu bilgiye ve köylülerin duyduğu sonıc patlama sesine mütalaada da yer verildiğini yazdı. F4, f16'nın rahatlıkla helikopterin üzerinden geçerek türbülansa girmesine neden olabileceğinin belirtildiği mütalaada, içinde FETÖ'cü Albay Ali Armağan'ın bulunduğu f4 savaş uçağının 21 bin feet yükseklikteyken hızla dalış yaparak radardan çıkıp, kazanın da gerçekleştiği kayıp 4 dakikanın ardından 10 bin feet'te tekrar radara girdiğinin altı çizildi.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS