Son dakika... Müze ve ören yerleri ziyarete hazır

Video: Son dakika... Müze ve ören yerleri ziyarete hazır

Müze ve ören yerleri 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, koronavirüse karşı alınan önlemleri paylaştı. Müze ve ören yerlerinde temassız bilet uygulamasından hijyen çalışmalarına kadar pek çok önlem devrede olacak.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle 3 aydır kapalı olan müze ve ören yerleri, 1 Haziran itibariyle kapılarını açıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerinde alınan tedbirlerinin yer aldığı videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Buna göre müze ve ören yerlerinde temasa açık tüm alanlar periyodik olarak dezenfekte edilecek. Giriş ve sergileme alanlarına da uyarı ve bilgilendirme panoları yerleştirildi. Ana girişlere paspas, iç bölümlere de temassız dezenfektan dispanserleri de konuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı videoda tüm ziyaretçilerin ana girişlerde özel koruyucu kıyafetler giymiş kişilerce uzaktan ve temassız ateş ölçümlerinin yapılacağına yer verildi. Ayrıca personel de maske ve eldivenle hizmet verecek.

Ziyaretçilerin gişeye uğramadan barkod ile giriş yapabilmelerini sağlayan bakanlık www.muze.gov.tr adresine karekod ile ulaşılıp e-bilet ve müzekart alımına imkan tanıyacak. Bilet ve e-bilet kontrolleri özel terminaller ile temassız olarak gerçekleştirecek. Sesli rehberler ise Müzelerin Sesi uygulaması ile ziyaretçilerin cep telefonlarından kullanılabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS