Nakliye firması parasını çaldı

Video: Nakliye firması parasını çaldı

Bir inşaat mühendisi nakliye için aracı firma sayesinde anlaştığı firma ekibi tarafından soyuldu. Olay akıllara şüphe düşürdü. Peki, mağduriyeti yaşayanlar ne yapmalı ve nakliyecilerle anlaşılırken nelere dikkat edilmeli? CNN TÜRK muhabiri Zeynep Timurlenk Pozut ve kameraman Emre Kınacı uzmanına sordu.

Evini taşımak istedi, internet üzerinden nakliye teklifi oluşturdu. En uygun teklifi veren firma ile anlaştı. İnşaat mühendisi ece aktan; bin 400 TL teklif veren nakliyeci firma ile iletişime geçti. Firma keşif yapmak üzere eve 4 kişilik bir ekip gönderdi. Ve ne olduysa o keşif sırasında oldu. Keşif ekibi evden, kira için ayırdığı bin pound ve 5 bin TL’si ile ayrıldı. Ev sahibesi Ece Aktan, kira için ayrılan para, Aktan’ın çekmecesinden ve cüzdanından çalınmıştı.


Bu mağduriyet internet üzerinden hizmet sağlayıcı sitelerle iş yapanların aklına korku düşürdü. Böyle bir durumda tüketicinin yapması gereken şey şu. Hızla cumhuriyet başsavcılığına başvurulmalı, delilleriyle beraber şikayette bulunulmalı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS