O kilise yenileniyor

Video: O kilise yenileniyor

Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütü PKK/YPG’den temizlenen Rasulayn ve Tel Abyad’da hayat normale dönmeye devam ediyor. Mehmetçiğin güvenliği sağladığı Rasulayn’da hastane tekrar hizmet vermeye başlarken, terör örgütünün karargah olarak kullandığı Tel Abyad’daki Ermeni Kilisesi de tadilattan geçirildi.

Terör örgütü PKK/YPG karargah olarak kullandı, Mehmetçik bölgeyi terörden temizleyince kullanıma tekrar girdi.


Barış Pınarı Harekatı sırasında terör örgütünün “Türkiye kiliseyi hedef aldı” yalanı için karargah haline getirerek terör örgütü elebaşının posterlerini astığı kilise tadilattan geçirildi.


Milli Savunma Bakanlığı, onarım ve yenileme çalışmalarına ilişkin fotoğrafları paylaştı.


Kırılan cam ve hasar gören sandalyelerin değiştirildiği görülen fotoğraflar, bölgenin Barış Pınarı Harekatı sonrasında normale döndüğünü gösterdi.


Benzer bir haber de Rasulayn’dan geldi. YPG’li teröristlerin bodrumuna tüneller kazdığı, hasta odalarına bile çok sayıda el yapımı patlayıcı tuzakladığı, kaçarken de büyük zarar verdiği Rasulayn Hastanesi, Sağlık Bakanlığınca yürütülen çalışmalarla tekrar hizmete girdi.


Onarım işleminin devam ettiği hastanede acil, çocuk, kadın doğum, dahiliye ve genel cerrahi bölümlerinde hasta kabulüne başlandığı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS