Öğretmenler İBB önünde toplandı

Video: Öğretmenler İBB önünde toplandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nın öğretmen alım ihalesi iptal edilmişti. Yeniden görev almayı bekleyen öğretmenler, "Mağdur olduklarını belirterek" belediye binası önünde bir araya geldi. Konuya ilişkin belediyeden yapılan açıklamada ise, yeni öğretmen ihtiyacının bugün bitecek olan 'kesin kayıt' döneminin ardından belirleneceği ve Pazartesi günü de yeni eğitim dönemine başlanacağı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSMEK'in öğretmen alım ihalesinin iptal edilmesi üzerine, yeniden görev almayı bekleyen öğretmenler belediye binası önündeydi.


327 branş 800'e yakın programla 39 ilçede hizmet veren İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nın 2018-2019 dönemi 30 Haziran'da sona ermişti. 2019-2020 eğitim dönemi öğretmen ihalesi ise, kesin kayıtların tamamlanmasının ardından yapılması, gerekçe gösterilerek iptal edildi.


Grup adına yapılan açıklamada, öğretmenlerin ihalenin yenilenmediği için mağdur olduğu belirtildi.


Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden de açıklama geldi. Açıklamada, İsmek'in kapatılacağı yönündeki iddialar yalanlandı,yeni eğitim dönemine 23 Eylül Pazartesi günü başlanacağı duyuruldu. "Yeni öğretmen ihtiyacı da 20 Eylül'de bitecek olan 'kesin kayıt' döneminin ardından belirlenecek." denildi. İSMEK'e ihtiyaç olması halinde yeni öğretmen alımlarının, sınav sonucu şeffaf bir şekilde yapılacağı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS