Okullar tatil mi? Son dakika Corona virüsü nedeniyle okullar tatil mi?

Okullar tatil mi? Son dakika Corona virüsü nedeniyle okullar tatil mi?

Okullar tatil mi? İstanbul’da Corona virüsü nedeniyle okullar tatil mi edildi? Merak edilen sorular geçtiğimiz gün toplanan Bilim Kurulu sonrası yapılan açıklamanın ardından belli oldu. Öte yandan öğrenci ve veliler Corona virüsüne karşı alınması gereken önlemleri araştırıyor. Peki, bugün okullar tatil mi? İşte, merak edilen soruların cevabı…

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edildi mi? Corona virüsü nedeniyle okulların tatil olup olmayacağına ise geçtiğimiz gün toplanan Bilim Kurulu karar verdi. Peki, okullar tatil edildi mi? İşte, “Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edildi mi?” sorusunun cevabı…


OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?


Geçtiğimiz gün toplanan Bilim Kurulu Corona virüsü salgını nedeniyle henüz okulların kapatılmasına gerek olmadığına karar verildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından okullardaki eğitim sürecine ilişkin paylaşımda bulundu.


Bakan Selçuk, paylaşımında "Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmi kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum." ifadelerini kullandı.


 


CORONA VİRÜSÜ HANGİ İLDE?


Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Bu ülkemizde görülen ilk vakadır. Verilere göre tanı erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır.


Bakan Koca, Coronavirüs tanısının konulduğu hastanın hangi ilden olduğunun sorulması üzerine şunları kaydetti:


Şeffaf bir şekilde bugüne kadar bu süreci götürmeye çalıştım. Yarın sabah da açıklayabilirdim, akşam da açıklayabilirdim. Gecenin bu saatinde açıklamanın bir sebebi vardı, şeffaf davranma çerçevesinde bunu açıklama gereği hissettik. Özellikle altını çizerek ifade ettiğim bir cümle oldu, hasta mahremiyeti. Bu dönemde bir ili, bir bölgeyi, bir hastaneyi bu anlamda gündemde tutmanın doğru olmadığına inanıyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS