Öldürülen İTÜ'lü genç davası

Video: Öldürülen İTÜ'lü genç davası

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Halit Ayar’ı 7 Eylül'de İstiklal Caddesi’nde bıçaklayarak öldüren sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, 24 Mart'a ertelendi.

23 yaşındaki İTÜ Mezunu Halit Ayar 7 Eylül'de İstiklal Caddesi'nde bıçaklı saldırıya uğradı, hayatını kaybetti. Genci öldüren sanıklar ilk kez hakim karşısına çıktı.


Duruşma İstanbul Altıncı Ağır Ceza Mahkemesi'ndeydi.


Sanıklardan Erhan Kurdal, savunmasında "Kendimi korumak amacıyla bir iki tekme attım. Bıçaklanma anını görmedim" ifadelerini kullandı.


Sanık Emrah Yaşar ise "Ben olayı ayırmak istedim, rastgele bıçak salladım" dedi.


O akşam Ayar'ın yanında olan arkadaşı Mustafa Sinan Nalçacı olay anını anlattı. "İçki almak için bizden para istediler. Vermeyince saldırdılar" dedi. Ayar'ın ailesi ise her iki sanıktan da şikayetçi oldu. "Oğlumuzun kanı yerde kalmasın. Başka ailelerin de canı yanmasın" dediler.


Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, 24 Mart 2020'ye ertelendi. Her iki sanık için de ağırlaştırılmış müebbet ve 47 yıl altışar aya kadar hapis isteniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS