Ömer Çelik: Harekatta Şam ile iş birliği olabilir

Ömer Çelik: Harekatta Şam ile iş birliği olabilir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suriye'ye yönelik olası kara harekatı hakkında net konuştu. Bunun Türkiye için zorunluluk olduğunun altını çizen Çelik, "Suriye ile terör örgütüne karşı iş birliği yapılabilir" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"HAREKATTA ŞAM İLE İŞ BİRLİĞİ OLABİLİR"

Sınır ötesi operasyonlar yapılmasaydı Türkiye sınırında terör devletçiklerinin oluşacağını belirtti. Suriye'nin kuzeyine olası harekatta Şam rejimiyle iş birliği olabileceği mesajını verdi. "Sınırımızdan itibaren 30 kilometre derinlik dahil olmak üzere bunu tehdit eden bir şey olduğunda, Türkiye açısından bir tercih değildir. Bu varoluşsal bir zorunluluktur burayı vurmak ve dağıtmak. Askeri operasyonlar kuşkusuz sürecektir. İstihbarat örgütleri arasındaki temastan diğer temasa kadar gelecek nokta nedir? Baştan beri söyledik suriyenin toprak bütünlüğünü önemsiyoruz. Terör örgütünün oradaki varlığı Suriye'nin toprak bütünlüğü için de tehdittir, bizim için de tehdittir. Dolayısıyla burada iş birliği yapılabilir" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ABD VE RUSYA'YA HAREKAT TEPKİSİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Habertürk televizyonunda soruları yanıtladı. Çelik, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik olası kara harekatına diğer ülkelerden gelen eleştirilere tepki gösterdi. "Bizim burnumuzun dibinde PYD/YPG'nin tehdidine karşı bizim bu tutumumuzu eleştiri konusu yapıyorsunuz. Bizim burada yaptığımız nedir ve bundan sonra yapacağımız nedir? Bu eleştirileri yok hükmünde görmek ve bunu yapmak" diye konuştu.

"ASGARİ ÜCRET HERKESİ TATMİN EDECEK"

Çelik'in gündeminde asgari ücrete yapılacak zam da vardı. "Vatandaşımızın karşı karşıya kaldığı sorunlarla ilgili olarak ezdirmeyecek, vatandaşı bu sorunlar karşısında ezdirmeyecek güncelleme uygun bir zamanla ve uygun bir rakamla yapılıyor. Bu sefer de herkesin mutmain olacağı bir rakamla bu mutlaka yapılacaktır" ifadelerini kullandı.