Son Dakika

Ömer Lütfü Avşar Cumhurbaşkanlığı aday adaylığını ilan etti

A A

27.10.2021 - 14:47

2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk partisiz aday adayı belli oldu. Hukukçu Ömer Lütfü Avşar, düzenlediği basın toplantısıyla 13. Cumhurbaşkanı'nı belirleyecek seçimde partisiz aday adayı olduğunu ilan etti.

"Adına Halk İttifakı dediğimiz bu yürüyüş için "Bugün burada efsane başlıyor" diyoruz.

CNN TÜRK'ün siyasi yorumcularından hukukçu Ömer Lütfü Avşar, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanını belirleyecek seçimde aday adayı olduğunu ilan etti. Avşar adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

"Aziz halkımızın iradesini ve gücünü yeniden hakim kılmak, bu amaçla önümüzdeki seçimlerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti 13. Cumhurbaşkanı olmak için çalışmalarıma başladım."

Avşar, hiç bir partiye mensup olmaksızın partisiz aday adayı olduğunu söyledi ve bu durumun avantajlarını anlattı.

"Her parti kendine yakın isimleri göreve getirdiği için Türkiye bugüne kadar ortalama vasat ile idare edildi. Partisiz Cumhurbaşkanı olmanın sağladığı en önemli avantaj liyakatli ve ehil kadrolarla çalışma imkanıdır

Avşar, muhalefet partilerinin aday arayışlarını da eleştirdi.

"Muhalefet partileri bugün geldikleri noktada kukla bir ortak adayla seçmenin karşısına çıkmayı planlıyorlar. Neden kukla diyorum çünkü her bir ipi farklı bir partinin genel başkanının elinde olacak bu aday hangi partinin oyununu oynayacak."

Avşar, "Seçimlerde aday olmak için gerekli olan 100 bin imzayı bulabilecek misiniz?" sorusuna da, "Yüz bin imza hedefimizde çok cüzzi bir rakam" yanıtını verdi.