Operasyonların sürdüğü 2 ilde 3 şehit

Video: Operasyonların sürdüğü 2 ilde 3 şehit

Şırnak'ta bir asker ile bir özel harekat polisi, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde ise özel harekatta görevli bir komiser yardımcısı şehit oldu. Şehitler düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Şırnak kent merkezinde güvenlik güçleri operasyondaydı. Teröristlerin kurduğu hendeklerin kapatılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası sırasında çatışma çıktı.


Yeşilyurt Mahallesi'ndeki çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan yaralandı. Ağır yaralanan Turan hemen hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılmadı,şehit oldu.


Çatışmaların gün boyu devam ettiği bölgeden akşam saatlerinde bir acı haber daha geldi. Çıkan çatışmada özel harekat polisi Emre Beker şehit oldu.


Operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde de  teröristler tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı patlattı. Patlamada özel harekatta görevli Komiser Yardımcısı Ayhan Kıymacı şehit oldu, 7 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralıların tedavisi sürüyor.


Şehitlere tören


Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan ve polis özel harekat memuru Emre Beker için Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi.


Törene Vali Ali İhsan Su, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Çakırsöğüt 1'inci Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, Emniyet Müdürü Celal Sel, şehitlerin silah arkadaşları ve geçici köy korucuları katıldı.Daha sonra şehitlerin naaşı helikopter ile Şerafettin Elçi Havalimanı'na gönderildi. Oradan da Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan'ın naaşı Bursa'ya, özel harekat polisi Emre Beker'in naaşı ise Çorum'a gönderildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS