Ordu'daki sel fındığı vurdu

Video: Ordu'daki sel fındığı vurdu
<a class="in-news-link" href="/ordu" target="_blank" title="Ordu haberleri">Ordu</a>'nun 7 ilçesinde köprüleri yıkan, yaşamı alt üst eden selin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. İncelemeler de çalışmalar da sürüyor. Bölgenin can damarı fındıktaki zarara ilişkin de resmi bir açıklama yapıldı. Tahminlere göre, ziyan olan <a class="in-news-link" href="/findik" target="_blank" title="fındık haberleri">fındık</a> 600- 700 ton kadar.

Ordu'nun 7 ilçesinde köprüleri yıkan, yaşamı alt üst eden selin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. İncelemeler de çalışmalar da sürüyor. Bölgenin can damarı fındıktaki zarara ilişkin de resmi bir açıklama yapıldı. Tahminlere göre, ziyan olan fındık 600- 700 ton kadar.

Ordu, çarşamba günü sağanak yağışın sele dönüştüğü

Deniz, sokaklar, evler, işyerleri halen selin izlerini taşıyor. Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış sele dönüşmüş, Ordu'nun 7 ilçesine zarar vermişti. Açıklanan ilk rakamlara göre, selde 66 konut, 264 işyeri ve 60 araç su altında kalmıştı. Evlerde, dükkanlarda çamur temizliği, zarar gören yol ve köprülerde ise onarım çalışmaları yürütülüyor.

Karadeniz sahil yolunun Ordu-Samsun istikametlerine geçişi sağlayan ve Ünye ilçesindeki sel nedeniyle yıkılan Cevizdere köprüsü, onarımın sürdüğü yerlerden biri. İş makinaları halen köprüde.

Selin bölgedeki tarım alanılarında yarattığı hasar da büyük. Denize dökülen toprağa karışan tonlarca fındıkla ilgili kaybı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıkladı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS