Son Dakika

"Orta Doğu artık savaş kaldıramaz"

A A

13.01.2022 - 20:44 Son Güncelleme:

İran'ın eski Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejat CNN TÜRK'e konuştu. "Ortadoğu artık savaş kaldıramaz" dedi. Bölgede İran, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın ittifak kurması gerektiğini söyledi. Ahmedinejad, neden tekrar İran Cumhurbaşkanı adayı olamadı sorusunu da yanıtladı.

“Ortadoğu artık yeni bir savaş kaldıramaz çünkü bölgemiz savaşlardan yoruldu bu bölgedeki savaşları devletler cıkarıyor. Bence şu anda bütün koşullar büyük bir ittifak için hazır zaten” Bu sözler, İran Eski Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejat'a ait. Ahmedinejat CNN TÜRK'e özel açıklamalar yaptı. İran Eski Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejat bölgede bir ittifak kurulması gerektiğine işaret etti.

Ahmedinejat, İran ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki nükleer müzakereler ile ilgili, Joe Biden döneminde de Trump politikalarının yürütüldüğünü söyledi. Mahmut Ahmedinejat salgının İran ekonomisine etkilerinden bahsetti.

İran'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Mahmut Ahmedinejat'ın seçimlere katılmasına izin verilmemişti. Ahmedinejat o seçimlere değindi.