Ortaokul ve liseler okula başlıyor

Ortaokul ve liseler okula başlıyor

Uzun bir aranın ardından ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze eğitime bugün başlıyor. Öğrenciler haftada 2 gün okula gidebilecek. 18 Haziran’da karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda erişime açılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ortaokul ve lise öğrencileri hafta 2 gün yüz yüze eğitim alacaklar. Öğrenciler diğer 3 gün ise uzaktan eğitimleri devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı, 18 Haziran’da karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda erişime açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne verilebilecek.

31 Ağustos’ta ise telafi eğitimi başlayacak. 3 hafta sürecek. Okulları 2 temmuzdan yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için de açık tutulacak.

Bakan Selçuk, okulların kapanmasıyla birlikte bir buçuk yıl sürecek olan ulusal destekleme programının da devreye girmiş olacağını söyledi.
Buna göre her okul kendi öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirleyerek telafi programını oluşturacak.

Eylül ayında ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazır bulunuş düzeyini artırmak ve ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla okul öncesinde yaz okulları açılacak. 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, okul öncesi eğitim almamış çocukların öncelikle kaydedilmesi şartıyla imkanları uygun olan okullarda, okul öncesi eğitim almış çocuklar da yaz okuluna kaydedilebilecek.